Akademickie Koło MisjologiczneAkademickie Koło Misjologiczne, jest kołem naukowym działającym przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, do którego mogą należeć studenci wszystkich poznańskich uczelni. AKM to nie tylko Koło, ale zdecydowanie wspólnota zapalonych młodych ludzi, którzy chcą czegoś więcej od życia, niż to co daje dzisiejszy świat, którzy gotowi są poświęcać swój cenny czas, by służyć drugiemu człowiekowi.


W Kole bardzo istotną rolę odgrywają trzy filary: Modlitwa, Formacja i Animacja, na których oparta jest nasza mała wspólnota.
Bardzo ważną rolę w naszym formowaniu zajmuje modlitwa, gdyż stanowi ona najważniejszą istotę naszego życia. W ciągu roku raz w miesiącu spotykamy się na wspólnej Eucharystii, by modlić się za nas samych, ale zwłaszcza za Misjonarzy i Misjonarki w ich nie łatwej posłudze dawania się siebie drugiemu człowiekowi, za Kościół Misyjny i za prześladowanych Chrześcijan na całym świecie. 
Staramy się także uczestniczyć w misyjnym życiu naszej Archidiecezji. Jako, iż jesteśmy kołem naukowym, to także nauka jest nam miła. Studiujemy pisma Magisterium Kościoła dotyczące misji, jak Evangelia nuntiandi, spotykamy się z ludźmi, którzy opowiadają nam o Misjach i sami również uczestniczymy w naukowych spotkaniach jak Festiwal Sztuki i Nauki w Poznaniu, w sympozjum o Prawach Prześladowanych Ludzi za wiarę etc. 
Studenci zapaleni ogniem misyjnym wraz ze swym opiekunem ks. Szymonem Stułkowskim w ciągu całego roku akademickiego i nie tylko uczestniczą w ciekawych akacjach, które mają równie ciekawy cel: 
Akcja św. Mikołaj - odwiedzamy dzieci (biskup Mikołaj z aniołem), rozdajemy przygotowane prezenty, modlimy się, mówimy o prawdziwym biskupie Mikołaju oraz zbieramy ofiary, które przeznaczamy na adopcję serca naszych dzieci z Cabo Verde.  

Akcja Kolędnicy - w strojach kolędników - misyjnych oczywiście, odwiedzamy Centralne Instytucje Archidiecezji i głosimy Dobrą Nowinę o Bożym Narodzeniu.  

Akcja Gwiazda Betlejemska - polega na rozprowadzaniu w parafiach Archidiecezji Poznańskiej torebeczek z kredą, kadzidłem i węglem - ofiary przeznaczone na sierocińce prowadzone przez S. Elżbietanki na Górze Oliwnej w Jerozolimie i w Betlejem. 
 Można wymieniać wiele, ale dochodząc do meritum sprawy, bardzo ważną formą działalności Akademickiego Koła Misjologicznego są letnie projekty, czyli Doświadczenia Misyjne, na które od 2007 roku, co roku wyjeżdżamy - Kazachstan, Cabo Verde, Jerozolima.Zapraszamy na naszą stronę www.misja.info i nasze co miesięczne spotkania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz